بَلَى قَادِرِینَ عَلَى أَن نُّسَوِّیَ بَنَانَهُ

چند وقت پیش تو تلویزیون نشان میداد یک حیوان مثل مارمولک بود که این استعداد را داشت وقتی دست و پاهایش را ازش جدا میکردند دوباره آن دست و پا باز سازی میشد حتی بند انگشتانش خیلی جالب بود .
 اگر این حیوان میتواند این کار را بکند پس امکان دارد پیشرفته هم باشد که خودش یا حیوان دیگری بتواند قسمت های دیگری مثل شکم و غیره هم از دست دهد و باز سازی کند .
از این حیوان جالب خیلی نتیجه ها میشه گرفت یکی انکه این حیوان امکان داره دارای یک جسم شیشه ای خیلی شفاف که قابل دیدن نیست باشه که مایع رنگی درش ریخته باشند که بشه آنرا دید و زمانی قسمتی از آن خالی بشه دوباره میشه آنرا پر کرد در نتیجه میشه گفت جسم شیشه ای همان روح است .
نتیجه دیگه این که اگر دست این حیوان قطع میشه به آن دست بدن دیگه رشد نمی کنه بلکه به بدن یک دست رشد میکنه که نشان میدهد در تمام این حیوان یک نقطه منیت ( شخصیت ) وجود دارد که  دارای حافظه جزئیات آن حیوان است .
اگر آن حیوان میتونه اینکار را انجام بده پس در انسان هم این امر امکان داره و در قیامت انسان با همان خصوصیات رنگ و جزئیات دوباره باز سازی شود حتی خطوط سر انگشتان دستش .

75 سوره قیامت                                      اعوذ بالله من الشیطانرجیم   

   نصف الحزب58 لَا أُقْسِمُ بِیَوْمِ الْقِیَامَةِ «1»  وَلَا أُقْسِمُ بِالنَّفْسِ اللَّوَّامَةِ «2»  أَیَحْسَبُ الْإِنْسَانُ أَلَّنْ نَجْمَعَ عِظَامَهُ «3»  بَلَىٰ قَادِرِینَ عَلَىٰ أَنْ نُسَوِّیَ بَنَانَهُ «4»

به نام خدا که رحمتش بى‏اندازه است ‏و مهربانى ‏اش همیشگى.
به روز قیامت سوگند مى‏خورم ، « 1» و به نَفْس سرزنش‏گر قسم مى‏خورم . « 2» آیا انسان گمان
مى‏کند که ما هرگز استخوان‏هایش را جمع نخواهیم کرد ؟ « 3» چرا در حالى که تواناییم
[خطوط]  سر انگشتانش را درست و نیکو بازسازى کنیم ، « 4»

 

/ 3 نظر / 126 بازدید
ز.خ

هوالحق مطلب بازم جالبی بود. راستی فکر کنم جالب باشه دونستن این نکته که: مسئولین مدعی کشوری بازم..... دلخوریم از نهاد رهبری دانشگاه گیلان که داره با خودش همه چیزم زیر سوال میبره. سرباز باشیدو یار شهید باشیدو حکیم

فاضل

سلام برادر عزیز مطالب علمی را تخصصی تر بنویس . تا بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد .

فاضل

رسول خدا (ص) فرمود : مردم! ماه خدا ، با بركت و رحمت و بخشش گناهان نزديك است؛ ماهي كه نزد خدا برترين شبها و ساعتهاي آن بهترين ساعتهاست؛ ماهي است كه در آن به ميهماني خدا دعوت شده و شما را در اين ماه از كساني قرار داده اند كه شايسته كرامت خدا هستند . نفس كشيدن شما در آن تسبيح و خوابيدنتان در آن عبادت و عمل شما در آن مقبول و دعاي شما در آن مستجات است . پس با نيتهايي راست ،‌ و دلهايي پاك از خدا بخواهيد شما را موفق به روزه آن ، و خواندن كتابش نمايد. بدبخت كسي است كه از آمرزش خدا در اين ماه بزرگ محروم شود .